myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Błonnik witalny na odchudzanie. Jak stosować i czy warto?

Błonnik to część pożywienia, która nie zostaje poddana trawieniu. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie jelit. Istnieje kilka odmian błonnika, a każdy z nich we właściwy sobie sposób wpływa na funkcjonowanie układu trawiennego. Jedną z bardziej popularnych jest dziś błonnik witalny, który jest suplementem diety pochodzącym z naturalnych składników. Wchodzi w skład niektórych roślin, np.lnu, babki płesznik, babki jajowatej. Ma wiele prozdrowotnych właściwości. Suplementy zawierające błonnik witalny wspomagają odchudzanie, dlatego powinny znaleźć się w codziennej diecie osób walczących z nadwagą i potrzebujących wsparcia dla swojego układu pokarmowego. Sprawi, że utrata wagi nastąpi szybciej.

Właściwości i działanie błonnika witalnego

Codzienna dieta Europejczyka jest uboga w naturalne źródła błonnika. Jeżeli masz problemy z jelitami, cierpisz na zaparcia, wzdęcia, uczucie pełnego brzucha, albo nie możesz pozbyć się nadwagi i jadasz rafinowane, przemysłowo przetworzone produkty, to z całą pewnością, z pomocą Ci przyjdzie błonnik. Skutecznie wspomoże odchudzanie poprzez wywołanie uczucia sytości na długi czas, wyhamuje nadmierny apetyt i zapobiegnie efektowi jo-jo. Jeśli dostarczysz go w odpowiedniej ilości, usprawni pracę jelit, dzięki czemu likwiduje zaparcia, usunie złogi i toksyny z organizmu, poprawi samopoczucie, koncentrację, zniweluje zmęczenie, apatię i senność, obniży ciśnienie krwi i pomoże przywrócić optymalny poziom cholesterolu.

Błonnik witalny może być wykorzystywany w profilaktyce i leczeniu zapalenia wyrostka robaczkowego, zaparć i hemoroidów. Obniży także ryzyko zachorowań na raka jelita grubego i chorobę wieńcową serca, oczyści wątrobę. W osiągnięciu takich efektów ważne jest jego systematyczne spożywanie. Najlepsze efekty zostaną osiągnięte, gdy będzie przyjmowany tuż po posiłku, czyli około 3 godziny przed kolejnym. Należy także zadbać o to, by w czasie suplementacji organizm był dobrze nawodniony.

Błonnik witalny jest bardzo ważnym składnikiem każdej diety. Dzięki niemu nasze jelita oczyszczają się, a nietrawione przez nasz żołądek włókna roślinne działają na nie jak szczoteczka. Dodatkowo wykazuje właściwości „zapychające”, dzięki czemu po zjedzeniu potrawy bogatej w ten składnik na dłużej pozostajemy syci. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność błonnika także w syndromie jelita wrażliwego i uchyłkowatości jelit.

Błonnik witalny na otyłość i nadwagę

Jak możemy przeczytać w serwisie FitPoradnia.pl: Poszukiwania diety idealnej, niewymagającej wyrzeczeń i ćwiczeń, trwają nieustannie. Właściwości błonnika witalnego czynią z niego popularny ostatnio naturalny środek na odchudzanie. –

Rafinowane pokarmy są lżejsze, słodsze i łatwiejsze do przeżucia, lecz z drugiej strony są pozbawione cennych składników, witamin i minerałów, a także błonnika. Jego suplementację uznaje się za cudowny sposób na szczupłą sylwetkę. Do zgubienia zbędnych kilogramów niezbędne jest sprawne oczyszczanie organizmu z niestrawionych resztek i usunięcie toksyn.

Oczyszczenie organizmu to nie jedyna zaleta błonnika witalnego. Jest jeszcze szereg innych korzyści płynących z jego stosowania. Poprawia się nasze samopoczucie, stajemy się mniej senni i bardziej energiczni. Przez regulację poziomu glukozy we krwi, ułatwia chudnięcie, działa bowiem na pracę hormonów odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Może więc być nieocenionym wsparciem dla osób z problemami cukrzycowymi. Ten, kto choruje na cukrzycę lub choćby insulinooporność wie, jak trudno zgubić zbędne kilogramy. Błonnik wspiera przemianę materii. Po spożyciu pęcznieje w jelitach. Dzieje się tak, ponieważ wchłania znajdujący się tam nadmiar wody oraz toksyny. W momencie kontaktu z cieczą zaczyna wytwarzać śluz, który sprawia, że to, co zalega w przewodzie pokarmowym, może z łatwością zostać wydalone. Takie działanie sprawia, że procesy trawienne są dużo bardziej efektywne, a ich uregulowanie jest korzystne dla zdrowia i sylwetki. Dieta bogata w błonnik jest szczególnie zalecana osobom z nadwagą i otyłością. Nie należy zapominać też, że w diecie odchudzającej ważna jest również aktywność fizyczna i ograniczenie spożywania niezdrowych tłuszczów i cukrów.

Jakie są opinie na temat błonnika witalnego?

Niedobór błonnika, wynikający ze spożywania rafinowanych (przetworzonych) zbóż, owoców i warzyw, zwykle przyczynia się do wielu dolegliwości na tle układu pokarmowego. Surowce wchodzące w skład błonnika witalnego zawierają śluzy roślinne, które nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Mają one głównie działanie łagodnie przeczyszczające, a przy tym są bardziej przyjazne dla naszego układu pokarmowego. Dla organizmu to znakomite uzupełnienie braków błonnika pochodzącego z wysoko przetworzonych pokarmów. Warto stosować dietę bogatą w ten składnik, ponieważ usprawnimy w ten sposób perystaltykę jelit i procesy przemiany materii. Pozwali nam to na łatwiejsze utrzymanie zgrabnej sylwetki oraz poprawi samopoczucie i koncentrację. Warto sprawdzić na sobie prozdrowotne właściwości i zastosowanie błonnika witalnego.

Ile kosztuje i gdzie kupić błonnik witalny

Cena i miejsce zakupu oczywiście jest bardzo istotne. Ponieważ jest to składnik, który powinien być zażywany codziennie, cena błonnika witalnego powinna być jak najbardziej przystępna. Cena dużego opakowania 360g to około 130 zł. Pamiętajmy, że im większe opakowanie, tym taniej. Na rynku dostępne są także kompleksowe suplementy diety zawierające błonnik witalny. Warto jednak wybierać te wytworzone z naturalnych składników i charakteryzujące się wysoką jakością. Cena tego typu preparatów zazwyczaj jest trochę większa, jednak są one zdecydowanie skuteczniejsze.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén