myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Efektywne odchudzanie: dieta, trening i suplementy na odchudzanie. Jak efektywnie schudnąć?

Statystyki są nieubłagane – niemal połowa polskiego społeczeństwa boryka się z mniejszą lub większą nadwagą. Nadmierna tkanka tłuszczowa to nie tylko defekt estetyczny, to także zagrożenie dla zdrowia jednostki. Dowiedz się co zrobić, aby zredukować poziom tkanki tłuszczowej.

Nadwaga to problem i tak musisz ją postrzegać. A problemy… należy rozwiązywać najszybciej i w najbardziej efektywny sposób. Dlatego też, nie zwlekaj, tylko już teraz podejmij trudy odchudzania.

Efektywne odchudzanie, czyli jakie?

Efektywność odchudzania definiowana jest przez tempo redukcji wagi oraz trwałość efektu (brak efektu jojo). Aby móc powiedzieć, ze proces odchudzania jest skuteczny musisz wykazać się: zaangażowaniem, samodyscypliną oraz regularnością. To trzy kluczowe aspekty procesów odchudzania.

Na procesy odchudzające składają się trzy czynności, a mianowicie:

  • Utrzymanie diety
  • Realizacja treningu
  • Stosowanie suplementacji

Owszem, wpływ na redukcję mogą mieć także inne czynniki jak chociażby indywidualne uwarunkowania, rytm dobowy czy samopoczucie. Nie mniej jednak, nie są one aż tak znaczące.

Poprzez dietę rozumie się jadłospis, który jest: zbilansowany, pełnowartościowy i zdrowy. Absolutnie odradzamy wykorzystywanie jakichkolwiek diet o charakterze głodówkowym. Jedyne co gwarantują to efekt jojo.

Trening odchudzający powinien być oparty na ćwiczenia o charakterze aerobowym (tlenowym), których intensywność powinna być równa 60-85% tętna maksymalnego. Tygodniowa objętość ćwiczeń powinna oscylować w granicach 200 minut, przy czym należy pamiętać, że pojedyncza sesja treningowa nie może być krótsza niż 30-45 minut. Ćwiczenia muszą mieć charakter ogólnorozwojowy. Nie należy koncentrować się na jednej grupie mięśniowej gdyż jest to nieefektywne.

Efektywna suplementacja – co warto stosować?

Genetycznie modyfikowane jedzenie, fast-foody i słodycze – stanowią główne przyczyny pogłębiającego się problemu nadwagi na całym świecie.

Jak walczyć z nadwagą? Jak schudnąć? Na te pytania odpowiedzi szuka niemal 40% Polaków. Skala problemu jest ogromna. Na całe szczęście – medycyna oferuje coraz to skuteczniejsze rozwiązania wspomagające odchudzanie. Niewątpliwie do tego grona należy zaliczyć jagodę Acai – owoc, który ostatnimi czasy jest hitem wśród suplementów odchudzających.

Jagody Acai wykazują właściwości pro-zdrowotne nie tylko w kontekście zrzucania zbędnych kilogramów. Wysoka zawartość błonnika w tym owocu (około 16g w 100g produktu) wspomaga pracę jelit, reguluje wypróżnianie i jest skuteczna w walce z zaparciami.

Ponadto, Acai Berry dzięki licznym antyoksydantom opóźnia procesy starzenia i hamuje rozwój komórek rakowych. Udowodniono również, że owoc ten pozytywnie oddziałuje na pracę sercę.

Acai Berry traktowane jest jako suplement kompletny, którego pro-zdrowotne właściwości zaleca się wykorzystywać wszystkim, niezależnie od wieku oraz kondycji organizmu.Suplementy z Acai Berry dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością. Ostatnimi czasy zostały wprowadzone także w supermarketach.

Na rynku jednak prawdziwym hitem są jagody Acai w tabletkach. Zmikronizowane mają lepszą przyswajalność, co gwarantuje dobre efekty. Przykładem takiego preparatu jest Acai Berry Extreme – suplement, który na rynku wyróżnia największa dawka Acai Berry w jednej kapsułce.

Jako jeden z nielicznych produktów na odchudzanie, Acai Berry ma niemal same pozytywne opinie. Klienci przede wszystkim chwalą sobie szybkość oraz trwałość efektów.

Średnie efekty osiągane przez użytkowników oscylują w granicach 3-6 kilogramów na miesiąc. Acai Berry doskonale działa wspierana dietą oraz treningiem. Bez tych dwóch procesów efekty suplementacji są zncznie gorsze. Jedyną wadę jaką zauważają klienci w produktach tego typu jes ich cena – gotowe, najskuteczniejsz preparaty to koszt ponad 100zł. Czego jednak nie robi się dla urody?

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén