myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Co jest Najlepsze na łupież? Co stosować?

Próbujesz niepostrzeżenie strzepać łupież z własnych ramion? Chcesz ukryć ten wstydliwy problem? Wiedz, że medycyna oferuje wiele różnych sposobów na trwałe pozbycie się tego problemu.

Łupież tłusty

Grzyb drożdżopodobny Pityrospurum ovale szybko rośnie w warunkach, które oferuje mu skóra ze skłonnościami do przetłuszczania się. Wzrost tego drożdżaka powoduje wzrost odchodów, co skutkuje większym prawdopodobieństwem wystąpienia zapalnego.

Łupież tłusty objawia się poprzez świąd i zaczerwienienie. To finalnie doprowadza do powstania źółtawych nieestetycznych łusek.

Łupież suchy

Łupież suchy występuje na skórze, która wykazuje nadwrażliwość na drożdżaka Pityrospurum ovale. W tym przypadku – nawet najmniejsza ilość tego drożdżaka doprowadza do wystąpienia stanu zapalnego. Łupież suchy może być wywołany także przez wybór nieodpowiednich kosmetyków.Jakie są przyczyny występowania łupieżu?

Do powstawania łupieżu przyczynia się między innymi:

  • nieodpowiednie odżywianie
  • zła pielęgnacja skóry głowy
  • dobór nieodpowiednich kosmetyków do higieny skóry głowy i włosów
  • zaburzenia hormonalne
  • palenie papierosów

W pierwszej kolejności należy zweryfikować te przyczyny. Gdyby ich wyeliminowanie nie przyniosło skutku, należy skontaktować się ze specjalistą, celem podjęcia innych form leczenia.

Co na łupież tłusty?

Leczenie łupieżu tłustego można realizować na kilka sposobów. Zdecydowanie najpopularniejsze są lecznicze szampony, których skład opiera się na ketokonazolu, pirytonianie cynku, siarczanie selenu i kwasie salicylowym.

Alternatywą są domowe sposoby na łupież tłusty. Spośród babcinych przepisów, tym, który cieszy się najlepszą opinią jest maseczka z drożdży, olejku rycynowego oraz mleka.

Co na łupież suchy?

Leczenie łupieżu suchego realizowane powinno być przy wykorzystaniu delikatnego szamponu o odczynie pH równym 5,5. W przypadku, gdy łupież wynika z wykorzystania złych środków higienicznych – zmiana szamponu na taki okaże się wystarczająca.

Jeśli problem po zastosowaniu wyżej wymienionych szamponów nie ustąpi należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku braku efektów lekarz zdecyduje się na kurację od wewnątrz środkami anty-grzybiczymi. Ostatecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie szmaponu dziegciowego, który hamuje pracę gruczołów łojowych.

Należy również pamiętać, że im szybciej rozpoczniemy leczenie problemu, tym łatwiej będzie nam się go pozbyć. Stosowanie nowych szamponów często może nasilić problem, ale po czasie doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Wynika to z faktu przyśpieszenia usuwania zalegających łusek.

Jak pozbyć się łupieżu – domowe sposoby

Alternatywnym rozwiązaniem dla korzystania ze środków dostępnych w aptekach jest zastosowanie się do domowych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Niegdyś, była to jedyna szansa na wyeliminowanie tego problemu. Jak się okazuje – niektóre metody są popularne także i dziś. Poniżej najlepsze dwa domowe sposoby na łupież:

Kompresy z oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek i jej właściwości są bardzo powszechnie wykorzystywane w przemyśle kosmetologicznym. Dobroczynne działanie wykazuje także w leczeniu łupieżu.

Wystraczy 50-80 ml oliwy wylać na głowę i delikatnymi ruchami wmasowyć przez około 5-7 minut. Następnie pozostawić na kolejne minuty (5-10) i dokładnie spłukać. Zabieg powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Sok z cytryny

Kolejny produkt spożywczy, którego wykorzystanie w kosmetologii jest bardzo szerokie. Sok z cytryny skuteczny jest również przy leczeniu wszelakich chorób skórnych, w tym łupieżu.

Pokrój cytrynę na plastry. Przy wykorzystaniu przygotowanego cytrusa wcieraj w skórę głowy kilka minut dziennie (bezpośrednio przed kąpielą), a następnie dokładnie umyj głowę. Cytryna może wykazywać działanie rozjaśniające, dlatego też przy włosach ciemnych należy być szczególnie ostrożnym. Nie mniej jednak, metoda wykazuje naprawdę dużą skuteczność.

Podsumowanie

Łupież to dolegliwość skóry głowy, której objawy są nieestetyczne do tego stopnia, że potrafią wprawić w kompleksy. Biała, opadające płatki tworzą defekt, którego leczenie co prawda nie jest trudne, ale może potrwać nawet do kilku tygodni.

Pozbycie się łupieżu to jedno. Eliminacja przyczyny to drugie. Dlatego też, leczenie warto rozpocząć od diagnozy, która pozwoli nam wyeliminować łupież w przyszłości.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén