myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Co stosować na cellulit? Najlepsze metody.

Zanim po raz kolejny odwiedzisz drogerię i zdecydujesz się na zakup kremu na cellulit przetestuj domowe sposoby na walkę z pomarańczową skórką. Wszak, niektóre z nich mogą okazać się skuteczniejsze od drogich kosmetyków.

O skuteczności tych rozwiązań może świadczyć fakt, iż mimo upływu lat i rozwoju medycyny estetycznej – nadal są wykorzystywane. Czy domowe sposoby na cellulit mogą stanowić alternatywę dla drogich zabiegów?

Przyczyny cellulitu

Tzw. skórka pomarańczowa to problem z którym borykają się głównie kobiety. W Polsce, cellulit dosięga około 25% Pań. Usunięcie cellulitu i zapobieganie występowania problemu jest jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że poprawnie zdiagnozujemy przyczynę dolegliwości.

Na występowanie cellulitu wpływ może mieć wiele różnych czynników. W dzisiejszej publikacji pokrótce przedstawiamy najczęściej występujące.

Nieodpowiednie odżywianie – „jesteśmy tym, co jemy” – te powiedzenie jest jak najbardziej trafne w kontekście występowania cellulitu. Jeśli spożywamy tłuste, modyfikowane i niezdrowe jedzenie to pojawienie cellulitu jest niemalże gwarantowane.

Brak ruchu – aktywność fizyczna kształtuje nasze ciało i ma ogromny wpływ na nasz wygląd – włosy, paznokcię, figurę oraz skórę. Brak ruchu może doprowadzić do nadwagi i spowodować problemu z układem krążenia, czego konsekwencją jest między innymi cellulit.

Obcisłe ubrania – noszenie ciuchów, które uciskają naszą skórę może doprowadzić do drobnych problemów z krążeniem. Popularne leginsy i inne obcisłe ubrania wpływają na podskórne tkanki i mogą doprowadzać do ich zdeformowania.

Zaburzenia hormonalne – jedną z najczęstszych przyczyn występowania cellulitu jest przewaga estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. Zaburzenia hormonalne tego typu można spotkać w okresach takich jak ciąża, menopauza, czy dojrzewanie.

Wady postawy – niektóre wady postawy mogą doprowadzać do występowania zaburzeń w krążeniu krwi. Bardzo często cellulit jest towarzyszem osób borykających się ze skrzywieniem kręgosłupa.

Palenie papierosów– udowodniono, że u nałogowych palaczek cellulit występuje znacznie częściej. Wynika to ze szkodliwych substancji zawartych w dymie papierosowym, które mogą ograniczać krążenie krwi.

Jak widać przyczyny cellulitu mogą być bardzo różne. Prawidłowa diagnoza pomaga w usuwaniu tej przypadłości. Warto bowiem w pierwszej kolejności wyeliminować czynniki kształtujące problem, a w dalszej kolejności zająć się usuwaniem zdeformowanej tkanki.

Kawowy peeling

Zastosowanie peelingu z kawy jest zdecydowanie najpopularniejszą formą ofensywy przeciwko celullitowi. W Internecie krąży mnóstwo różnego rodzaju przepisów na peelingi, maseczki, czy kremy.

Kofeina na skórę działa ujędrniająco, rozszerza naczynia krwionośne oraz pozytywnie wpływa na rozkład komórek tłuszczowych.

Przygotowanie:

4 łyżeczki zmielonej kawy, 2 łyżki soli oraz oliwę z oliwek dokładnie wymieszać. Następnie tak przygotowany peeling rozprowadzać kolistymi ruchami po skórze.

Zabieg można powtarzać każdego dnia, do momentu uzyskania oczekiwanych efektów.

Zimny prysznic

W walce z cellulitem skutecznym rozwiązaniem okazać się może zimna woda. Zabieg należy realizować seriami, kilka razy po każdej kąpieli. Choć metoda brzmi banalnie – przynosi zaskakująco dobre rezultaty.

Realizacja:

Miejsce dotknięte cellulitem należy naprzemiennie polewać ciepłą i zimną wodą (ok 15-20 sekund). Ciepło na skórę działa rozkurczająco, zimno z kolei – obkurczająco, co w rezultacie doprowadza do ujędrnienia się skóry.

Maseczka z aloesu

Aloes ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji i leczeniu skóry. Skuteczny okazuje się także w walce z cellulitem, o czym świadczy chociażby fakt, iż jest podstawowym składnikiem wielu kremów na cellulit. Aloes odżywia i ujędrnia skórę.

Przygotowanie:

Liście aloesu należy dokładnie zmiażdzyć i wymieszać z mąką ziemniaczaną i odrobiną oliwy z oliwek. Następnie dokładnie rozprowadzić po skórze dotkniętej cellulitem i owinąć folią spożywczą/aluminiową. Po kwadransie należy zmyć maseczkę letnią wodą.

A jakie Wy, drodzy czytelnicy preferujecie sposoby walki z cellulitem? Co w Waszym przypadku okazało się skuteczne?

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén