myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Jak dbać i pielęgnować włosy blond? Najlepsza pielęgnacja.

Niemal 60% mężczyzn uważa, że blondynki są atrakcyjniejsze od brunetek. O gustach się nie dyskutuje, ale o pielęgnacji jak najbardziej. Jak dbać o włosy blond? Co zrobić, aby włosy zawsze wyglądały atrakcyjnie?

Blond włosy mają tendencje do nadmiernego przesuszania się oraz łamliwości. Dlatego też, wymagają nieco bardziej absorbującej pielęgnacji. Dowiedz się jak myć, odżywiać i pielęgnować jasne włosy.

Mycie włosów blond

Włosy blond powinny być myte minimum co drugi dzień. Wynika to z faktu, iż kurz oraz inne zanieczyszczenia bardzo szybko widoczne są na włosach o jasnych odcieniach.

Do codziennej pielęgnacji należy jednak stosować szampony delikatne, pozbawione SLS i silnych detergentów. Wszak, celem jest tylko i wyłącznie odświeżenie.

W ciągu tygodnia wystarczy tylko raz umyć włosy szamponem z detergentem. Ważne jest jednak to, aby był on pozbawiony barwników, gdyż te mogą negatywnie wpływać na kolor włosa.

Odżywianie włosów blond

Bardzo ważnym procesem pielęgnacyjnym jest odżywianie włosów. Stosowanie odżywek należy realizować w oparciu o zapotrzebowanie, tj. należy określić czego potrzebuje nasz włos najbardziej.

W ofercie drogerii znajdziemy odżywki o działaniu:

  • Nawilżającym (do włosów przesuszonych)
  • Regenerującym (do włosów zniszczonych)
  • Wzmacniającym (do włosów łamliwych)

Bardzo ważnym aspektem jest również odżywianie włosów od wewnątrz – tj. za pomocą suplementów diet i leków. Doskonale w tej roli sprawdzają się kompleksy witaminowe oraz biotyna.

Olejowanie i maskowanie włosów blond

Dodatkowymi zabiegami, które warto realizować cyklicznie jest olejowanie oraz maskowanie włosów blond.

Olejowanie ma na zadaniu wzmocnić naturalną barierę ochroną włosa. Dzięki temu, zapobiegniemy nadmiernej łamliwości oraz przesuszaniu. Z kolei stosowanie maseczek niesie za sobą korzyści w postaci regeneracji i wzmocnienia zniszczonego, przesuszonego włosa.

Obydwa zabiegi realizować należy 3-4 razy w ciągu miesiąca.

Profilaktyka i leczenie łupieżu przy włosach blond

Łupież to nic innego jak choroba skóry za którą odpowiedzialne są drożdżaki, wirusy bądź drobnoustroje. Z tą nieestetyczną dolegliwością problem ma około dwóch i pół miliona Polaków.
W zależności od rodzaju łupieżu – stosuje się konkretne sposoby leczenia. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić domowe sposoby na łupież suchy.

Łupież – jak leczyć? Domowe sposoby.

Cytrynowa nacierka

W wielu przypadkach skutecznym rozwiązaniem okazuje się być cytrynowa nacierka. Wystarczy odkroić plasterek cytryny i delikatnie ocierając o skórę głowy pozwolić cytrusowi puścić sok. Zabieg powinien trwać około pięciu minut. Zaleca się powtarzać nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka z jajek

Bogactwo odżywcze i mineralne znajdujące się w kurzych jajkach ma zastosowanie w wielu chorobach skórnych. Podobnie jest w przypadku łupieżu. Maseczkę z jajek przygotowujemy następująco: białka ubij na sztywną pianę i wymieszaj z żółtkami. Maseczkę wcieraj w skórę głowy, a następnie pozostaw na kwadrans. Zabieg można powtarzać po każdym myciu głowy.

Czosnkowa płukanka

Chore gardło? Kaszel? Katar? Zawsze w takim przypadku skuteczny okazuje się czosnek, który posiada właściwości przeciwzapalne. Jak się okazuje – można wykorzystać go również w leczeniu łupieżu.

Płukankę przygotowuje się bardzo prosto – dwa-trzy ząbki czosnku należy dokładnie rozgnieść i dodać do ciepłej wody. Intensywnie zamieszać i pozostawić na kilka minut. Następnie, spłukujemy włosy przygotowanym preparatem. Silne właściwości czosnku sprawiają, że zbyt częste stosowanie płukanki może doprowadzić do podrażnień – zalecamy jeden dzień.

Jak widać, domowych sposobów na łupież jest conajmniej kilka. A to – przecież nie wszystko. Nacierek, płukanek i maseczek o charakterze odżywczy znajdą Państwo naprawdę wiele. Te, wyżej wymienione cieszą się najlepszą opinią i największą popularnością. Dlatego też, serdecznie zachęcamy do wypróbowania właśnie tych przepisów. Mamy nadzieję, że pozwolą one stoczyć skuteczną walkę z łupieżem.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén