myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

JAK PIELĘGNOWAĆ I DBAĆ O WŁOSY BLOND? ZASADY I PROFILAKTYKA

Posiadaczki włosów blond bardzo często narzekają na to, że ich włosy są przesuszone, kruche i łamliwe. A co za tym idzie – ich pielęgnacja jest nieco bardziej skomplikowana i wymagająca. Wynika to z faktu, iż struktura włosa jest inna, znacznie podatniejsza na szkodliwe warunki zewnętrzne.

Jak pielęgnować włosy blond?

Jak najbardziej zrozumiałym jest zatem to, że pielęgnacja włosów jasnych powinna być realizowana przy wykorzystaniu specjalistycznych kosmetyków. W skrócie – musimy wydawać więcej pieniędzy nie tylko na same zabiegi, ale i dobór kosmetyków.

Sięgamy tylko i wyłącznie po te z najwyższej półki – bez silnych detergentów. Korzystamy z szamponów, odżywek, masek, olejków. Z kolei rezygnujemy ze wszelkiego rodzaju stylizatorów takich jak żele, pianki, czy lakiery.

Mycie włosów blond
Kąpiel włosów powinna być realizowana 3-7 razy w ciągu tygodniu. Wykorzystujemy w tym celu delikatne szampony lub odżywki do włosów. Tylko raz w tygodniu korzystamy z silniejszych środków.

Odżywianie włosów blond
Włosy należy odżywiać zarówno od „zewnątrz”, jak i „wewnątrz”. Tylko taka, kompleksowa kuracja odżywiająca zapewni naszym włosom optymalną kondycję.

Ochrona włosów blond
Profilaktyka przed dalszymi zniszczeniami jest równie ważna. Stosujemy olejki w częstotliwości dostosowanej do potrzeb i poziomu zniszczeń włosa. Dodatkowo unikamy szkodliwych warunków atmosferycznych (promieniowania UV, silnego wiatru, kwaśnych deszczów).

Bo łatwiej zapobiegać, niż leczyć…

Z racji tego, iż profilaktyka jest znacznie wygodniejsza i prostsza, pomyśl o swoich włosach jeszcze przed powstawaniem jakichkolwiek zniszczeń. Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby Twoje włosy nie były traktowana stylizatorami chemicznymi oraz cieplnymi (suszarki z gorącym nawiewem, lokówki itd.).

Kluczowym elementem profilaktyki jest także dbanie o dietę oraz stosowanie suplementacji uzupełniającej (biotyna, kompleksy witaminowo-mineralne).

Dlaczego moje włosy wypadają?

Wypadanie włosów to choroba, która może doprowadzić nawet do poważnego łysienia. Istnieje bardzo wiele czynników, które powodują wypadanie włosów. Dzisiaj pragniemy przedstawić te, które występują najczęściej.

Warunki atmosferyczne, a wypadanie włosów

Pierwszym z nich są warunki atmosferyczne oraz zmieniające się pory roku. Latem nasze włosy narażone są na działanie promieni słonecznych. Podobnie jak skórę chronimy przed promieniowanie UV tak samo nasze włosy powinniśmy chronić poprzez stosowanie mgiełek nawilżających do włosów. Poza tym słona woda oraz piasek także składają się na wypadanie włosów. Woda słona powoduje, że włosy są suche i matowe. Wiosną oraz jesienią mamy do czynienia ze wzmożonym wiatrem. Wiatr we włosach nie jest korzystnym działaniem gdyż powoduje puszenie się oraz rozdwajanie włosów. Gdy wieje wiatr włosy ocierają się o nasze ubrania i tym samym struktura włosa ulega zniszczeniu. Zimą natomiast dusimy nasze włosy pod gruby czapkami. Nie dopuszczamy do włosów powietrza. Skóra głowy zaczyna się pocić a włosy wypadać.

Odżywianie, a wypadanie włosów

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie włosów jest odpowiednia dieta. Złe nawyki żywieniowe oraz nie dostosowanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest krzywdzące zarówno dla całego organizmu jak i naszych włosów. Wtedy zastanawiamy się co na wypadanie włosów jeść. Otóż powinniśmy spożywać dużo warzyw i owoców, które bogate są w błonniki, minerały i witaminy. Warto także zaopatrzyć się w suplementy na włosy, które powstają na bazie naturalnych wyciągów z roślin, na przykład skrzypu polnego.

Pielęgnacja i stylizacja, a wypadanie włosów

Innymi przyczynami wypadania włosów są także nieodpowiednie korzystanie z prostownic, lokówek oraz suszarek. Nieumiejętna pielęgnacja, to znaczy za mocne rozczesywanie i szarpanie

Rozpoznanie przyczyny jest kluczem do walki z łysieniem.

A Ty droga czytelniczko, jak radzisz sobie z pielęgnacją włosów blond? Czy faktycznie są one tak uciążliwe w pielęgnacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén