myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Pielęgnacja włosów blond w 4 prostych krokach

Uroda dla kobiet jest niezwykle ważna. Panie przykładają uwagę do tego jak wyglądają i się prezentują. W gabinetach kosmetycznych potrafią spędzać nawet kilka-kilkanaście godzin tygodniowo!

Ważnym elementem kobiecej urody są włosy. Panie potrafią pielęgnować je godzinami. Szczególnie dużo uwagi poświęca się włosom blond, czyli tym, które uważa się powszechnie za najbardziej narażone na zniszczenia i przesuszenia.

Włosy blond – niemałe wyzwanie?

Spośród naturalnych kolorów włosów, to właśnie włosy blond zdają się być zdecydowanie najbardziej wymagające. Potwierdzają to zresztą trycholodzy, fryzjerzy i kosmetolodzy.

Każda blondynka zdaje sobie z tego sprawę i poddaje swoje włosy rozmaitym zabiegom. Co należy robić, by utrzymać włosy w optymalnej kondycji? Jakie zabiegi pozwolą odbudować strukturę włosa?

Pielęgnacja włosów blond w czterech krokach

Krok pierwszy: dobór odpowiednich kosmetyków

Na półkach w drogeriach znaleźć możemy setki, jeśli nie tysiące kosmetyków do włosów. Każdy z nich ma różny skład i właściwości. Do pielęgnacji włosów blond wybieramy preparaty nie zawierające silnych detergentów. Kosmetyki powinny być dedykowane do jasnych włosów.

Krok drugi: odżywianie od wewnątrz

Pielęgnacja włosów blond to nie tylko mycie, odżywianie od zewnątrz, olejowanie czy stosowanie maseczek. Bardzo ważna jest również nasza dieta i suplementacja. Organizmowi należy dostarczać: witaminy, minerały oraz niezastąpioną biotynę.

Krok trzeci: aktywność fizyczna

Za sprawą ruchu zadbamy o optymalną kondycję naszego organizmu. Ta z kolei bardzo szybko przełoży się na poprawę wyglądu naszej skóry, paznokci oraz włosów. Dlatego też, bardzo często specjaliści sugerują trenować każdego dnia jako formę leczenia i profilaktyki. Trzeba jednak mieć na uwadze, że efekty nie przychodzą natychmiastowo.

Krok czwarty: zapobieganie

Włosy blond są szczególnie podatne na wszelakie zniszczenia. Dlatego też należy zadbać o to, by ograniczyć: ekspozycję na słońce, używanie wszelakiego rodzaju kosmetyków stylizujących, używanie stylizatorów bazujących na wysokiej temperaturze.

Wypadanie włosów, czyli kilka słów o łysieniu blondynek (i nie tylko!)

Włosy to taka część ciała o którą dbamy wszyscy – bez wyjątku i bez znaczenia czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną. Piękne i lśniące włosy są wizytówką człowieka. Nikt nie wyobraża sobie przecież chodzić w brudnych czy potarganych włosach. Włosy bardzo wiele mówią o samym człowieku. Niestety często zdarza się tak, że włosy zdradzają nasze samopoczucie, zdrowie oraz mówią innym o naszych wydarzeniach w życiu. Są więc jak talia kart u dobrej wróżki.

Jedną z głównych przyczyn wypadania włosów jest stres. Stąd bierze się powiedzenie, że człowiekowi włosy wypadną gdy się zdenerwuje. Taki efekt możemy zauważyć szczególnie u osób, które ostatnio straciły pracę lub pożegnały bliską osobę. Nawet mały stres z czasem przynosi wiele skutków nie tylko dla zdrowia włosów ale i całego organizmu.

Kolejnym czynnikiem odpowiedzialnym za łysienie są warunki atmosferyczne. Wraz ze zmianą pór roku zmienia się temperatura, natężenie promieniowania słonecznego oraz wiatr. Wszystkie te aspekty mają ogromny wpływ na kondycję włosów. Podczas lata zauważymy, że włosy są suche oraz łamią się. Jest to spowodowane oddziaływaniem słońca oraz słonej wody. Warto w tym czasie korzystać z mgiełki do włosów. Zimą natomiast męczymy włosy pod kapturami i czapkami. Sprawiamy, że nasze włosy elektryzują się a końcówki rozdwajają.

Aby doprowadzić włosy do wcześniejszej doskonałej kondycji, należy cierpliwie i regularnie je pielęgnować. Warto wykonywać maseczki domowej roboty z samych najlepszych składników, takich jak jajka lub czosnek. Co więcej, warto zaopatrzyć się w tabletki na wypadanie włosów, które w składzie mają skrzyp polny lub chmiel. Suplementy są doskonałym źródłem witamin i minerałów.

Na rynku polskim istnieje wiele preparatów, które wspomagają odżywienie i porost włosów. Jednymi z nich są szampony, inne to tabletki na wypadanie włosów. Osoby, które borykają się z łysieniem mają więc szeroki wachlarz wyboru. Jednakże warto zwrócić uwagę na produkty, które są w pełni naturalne i dostępne na stoisku z warzywami i owocami. Jest kilka produktów, które bardzo dobrze radzą sobie z wypadaniem włosów. Wystarczy tylko je odpowiednio przygotować w domowym zaciszu.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén