myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Włosy rozjaśniane: mycie, odżywianie, stylizacja. Jak dbać?

Dla atrakcyjności kobiety potrafią zrobić naprawdę dużo. Wydają sporo pieniądzy, spędzają mnóstwo czasu na zabiegach pielęgnacyjnych, angażują się w różnego rodzaju ćwiczenia i plany treningowe. Wszystko po to, by być atrakcyjnymi. Nie bez powodu, płeć żeńska określana jest mianem „pięknej”.

Jednym z elementów urody, którym Panie poświęcają szczególnie dużo czasu są włosy. Odżywianie, maskowanie, olejowanie – to procesy, które realizowane są niemal przez każdą kobietę.

W dzisiejszym artykule pragniemy odpowiedzieć na pytanie „Jak dbać o włosy rozjaśniane”. Ten specyficzny typ włosa wymaga bowiem specjalnej pielęgnacji, którą przedstawiamy w trzech podpunktach: higiena, odżywianie i stylizacja.

Higiena – włosy rozjaśniane

Procesy higieniczne nie zawsze wyglądają tak samo. Pokazuje to przypadek włosów rozjaśnianych, które wymagają specjalnego traktowania – tj takiego, które nie narazi już osłabione i siłą rzeczy zniszczone włosy na dodatkowe osłabienia.

Fryzjerzy i kosmetolodzy do włosów rozjaśnianych sugerują dobór konkretnych specyfików, które przede wszystkim są delikatne. Skład szamponu jest bowiem niezwykle istotny. Brak silnych detergentów to niemalże warunek absolutny.

Do codziennej pielęgnacji włosów rozjaśnianych należy używać delikatnych preparatów. Zamiast szamponu można korzystać z odżywek (celem odświeżenia).

Odżywianie – włosy rozjaśniane

Bogactwo mineralne i witaminowe zawarte w preparatach odżywiających włosy nie powinno stanowić jedynej formy odżywiania włosów. Za skuteczniejszą metodę (choć nie dającą natychmiastowych rezultatów) uznaje się odżywianie od wewnątrz, tj: dostarczając minerały i witaminy doustnie (w diecie, bądź w postaci suplementów).

Należy pamiętać, że włosy rozjaśniane powinny być traktowane maseczkami odżywiającymi i wzmacniającymi. Doskonale na włosy rozjaśniane wpływa miód, żółtko jajka oraz drożdże.

Stylizacja – włosy rozjaśniane

Stylizacja włosów rozjaśnianych powinna być realizowana bardzo ostrożnie. Zbyt duże „dawki” stylizatorów chemicznych (żelów, pianek itd) może dodatkowo osłabić włos.

Ponadto, sugeruje się ograniczenie wykorzystania urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze, by zapobiec dodatkowemu przesuszaniu się włosa.

Co zrobić, gdy włosy rozjaśniane zaczynają wypadać?

Zauważyłaeś, że z Twojej głowy po rozjaśnianiu wypadają włosy? To sytuacja w pełni naturalna. Wszak, każdy człowiek traci średnio 100 włosów dziennie. Problem pojawia się wówczas, gdy ilość ta diametralnie wzrasta.

Tak naprawdę przyczyn kształtujących nadmierne wypadanie włosów może być mnóstwo. Od nieprawidłowej pielęgnacji, poprzez złe nawyki żywieniowe, a skończywszy na papierosach, czy złych warunkach atmosferycznych. Zdiagnozowanie przyczyny z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych.

Pamiętaj: wypadanie włosów może oznaczać poważną chorobę skóry głowy i nie tylko, dlatego też jeśli ten stan utrzymuje się zbyt długo – koniecznie skontaktuj się z trychologiem.

Wypadanie włosów to przypadłość, której można się pozbyć stosując domowe rozwiązania. Receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie są nadzwyczaj skuteczne i praktycznie niczym nie ustępują drogim kosmetykom. Wszak, zwykle bazują na tych samym produktach.

  • Maseczka z jajek Tzw. maseczka jajowa to nic innego, jak surowe jajko wymieszane z oliwą z oliwek. Bogactwo wartości mineralnych i odżywczych doprowadza do regeneracji skóry i pobudza mieszki włosowe do wzrostu. Maseczkę jajową można realizować do 3-4 razy w ciągu tygodnia. Aby spotęgować efekty można przykrywać maskę foliowym czepkiem i ręcznikiem.
  • Maseczka z miodu Miód to substancja szeroko wykorzystywana przez koncerny kosmetyczne. Bardzo często znajduje się także w szamponach, gdzie pełni rolę – wzmacniającą, odżywiającą i antybakteryjną. „Złota” substancja jest efektywna także w przypadku leczenia wypadania włosów. Regularne nakładanie miodu na skórę głowy skutkuje szybkim wzrostem nowych włosów.

Reasumując, leczenie wypadania włosów można realizować w domu. Oprócz wyżej wymienionych maseczek, warto także zadbać o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i suplementację (biotyna). Coraz częściej spotkać się można także ze specjalistycznymi środkami na wypadanie włosów w formie tabletek (naturalne preparaty).

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén