myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

5 zasad zdrowego stylu życia. Jak funkcjonować, aby cieszyć się pełnym zdrowiem?

Zdrowy styl życia to termin, który w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością. Pojawiła się pozytywna „moda” na zdrowe życie, której ulega coraz większe grono osób.

Pozytywny, zdrowy styl życia niesie za sobą multum korzyści. Te kluczowe dotyczą zdrowia naszego organizmu. Warto mieć jednak świadomość, że prawidłowe funkcjonowanie pozytywnie odbija się nie tylko na fizycznej stronie naszego życia. Zdrowy styl życia pozytywnie odbija się na naszej psychice. Co więcej – ma ogromny wpływ na urodę i pewność siebie.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wiele osób chętnie wpasowuje się w „trend” i wdraża kolejne elementy zdrowego stylu życia. To zjawisko, które bez cienia wątpliwości można określić mianem fundamentalnego dla ogólnego zdrowia społecznego. Dzięki nowym zasadom możemy żyć dłużej i odciążyć (notabene – przeciążoną) służbę zdrowia.

Jak zdrowo żyć? 5 kluczowych zasad zdrowego trybu życia

Istnieje szereg różnych zasad, które mają znaczenie dla naszego zdrowia. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić 5 kluczowych zasad, bez których trudno mówić o zdrowym życiu. Oto one:

Po pierwsze: dieta, czyli jedz zdrowo!

Odżywianie to proces, o który zadbać należy w pierwszej kolejności. Zdrowe żywienie ma fundamentalne znaczenie dla naszego organizmu. W powiedzeniu „jesteśmy tym co jemy” jest naprawdę sporo prawdy.

Odżywianie, aby mogło być określane mianem zdrowego musi cechować się regularnością, naturalnością i prawidłowym bilansem (obliczanym indywidualnie).

Po drugie: regularny ruch, czyli bądź aktywny/a!

Aktywność fizyczna to element, o którym zdaje się zapominać coraz większe grono osób. Prowadzimy coraz to wygodniejszy tryb życia, który trudno określić mianem zdrowego. A przecież ruch to zdrowie!

Poprzez regularny ruch rozumie się – aktywny wypoczynek oraz uprawianie sportu. Warto zadbać o to, aby codziennie uraczyć nasze ciało co najmniej 30 minutową sesją treningową o intensywności na poziomie 70% tętna maksymalnego.

Po trzecie: sen, czyli zacznij wreszcie się wysypiać!

Wiele osób zapomina o tym, iż sen ma ogromny wpływ na zdrowie organizmu. Otóż, podczas snu zachodzą bardzo istotne procesy regeneracyjne, których zaniedbanie – mówiąc wprost – niszczy nasz organizm. Dlatego też, sen trzeba traktować bardzo poważnie.

To jak przebiega nasz sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Powinniśmy zadbać o to, aby spać co najmniej 7-8 godzin. Co istotne, należy pamiętać o tym, aby zawsze spać w tych samych godzinach (stałe pory wstawania i zasypiania).

Po czwarte: rzuć palenie!

Palenie papierosów to nałóg, który niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia. Dlatego też, chcąc zdrowo żyć – musimy przestać palić. Nie jest bowiem możliwe zdrowe życie z tym nałogiem.

Co istotne, musimy nie tylko przestać palić aktywnie. Unikać powinniśmy także biernego palenia, którego konsekwencje dla zdrowia są bardzo podobne, jak ma to miejsce w przypadku palenia aktywnego. Warto o tym pamiętać!

Po piąte: zrezygnuj z picia alkoholu (nadmiernego)!

Alkohol to kolejne zło tego świata, które nadużywane – niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego też, nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości – rezygnacja z picia alkoholu to absolutne „must”.

Oczywiście, lampka wina do obiadu czy małe piwo po wyczerpującym treningu – nie jest zagrożeniem dla zdrowia. Problem pojawia się wówczas gdy nadużywamy alkohol – tj. pijemy go regularnie w nadmiernych ilościach.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén