myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Chrapanie u dziecka. Co robić gdy dziecko chrapie?

Kiedy chrapanie pojawia się u dzieci, to znak, że w jego drogach oddechowych pojawiła się przeszkoda. Poznaj pięć najczęściej występujących przyczyn chrapania u najmniejszych.

Przeziębienie dziecka

Chrapanie bardzo często towarzyszy przeziębieniu. Katar i obrzęknięte śluzówki skutecznie blokują powietrze, co znacząco utrudnia oddychanie.

Rozwiązanie: chrapanie ustanie po wyleczeniu kataru i przeziębienia.

Wielkość migdałka

Najczęściej występującą przyczyną chrapania jest powiększony migdałek. Niezbędna będzie interwencja laryngologa, który po obejrzeniu trzeciego migdałka stwierdzi czy właśnie tutaj leży przyczyna chrapania.


W wielu przypadkach do poprawnej diagnozy będzie niezbędne wykonanie zdjęcia rentgenowskiego lub fiberoskopii.

Rozwiązanie: Zabieg usunięcia migdałka.

Krzywa przegroda nosowa

Skrzywiona przegroda nosowa to bardzo częsta przyczyna chrapania. Najczęściej towarzyszy jej obrzęk śluzówki. Niestety, korektę można zrealizować dopiero wtedy, gdy dziecko podrośnie – zazwyczaj w wieku 5-7 lat.

Rozwiązanie: operacyjna korekta ustawienia przegrody nosowej.

Wiotkie tkanki krtanii

To zjawisko, które objawia się poprzez duszność oraz charakterystyczny świst podczas oddychania (również w ciągu dnia).

Rozwiązanie: nie podlega leczeniu, przechodzi naturalnie w wieku około 2 lat.

Alergie

Reakcje alergiczne mogą objawiać się poprzez obrzęk śluzówki, która uniemożliwia swobodne oddychanie podczas snu. Dziecko może być uczulone na niemal wszystko – bardzo często do wykrycia potrzebna będzie seria badań.

Rozwiązanie: wizyta u alergologa i zlecenie niezbędnych badań o charakterze alergicznym, celem poznania przyczyny problemu.

Przyczyny chrapania u dziecka mogą być bardzo różne. W przypadku, gdy problem dlugo nie ustępuje, a my nie potrafimy zdiagnozować przyczyny zaleca się kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. W przypadku dzieci, nie zaleca się podejmowania leczenia na własną rękę.

Chrapanie u dorosłych

Chrapanie to bardzo poważny problem, którego skutkiem może być chociażby bezdech senny – przypadłość, która zakończyć się może nawet śmiercią. Co ciekawe, u osób dorosłych istnieje możliwość skutecznej eliminacji tego defektu poprzez zastosowanie środków doustnych, tj. suplementów diet. Dzisiaj pragniemy przedstawić opinie naszych czytelników na temat Snoran Plus. Czy ten niezwykle popularny produkt jest faktycznie aż tak skuteczny?

Snoran Plus – opinie

Z chrapaniem walczyłem ponad 3 lata. Stosowałem różne metody, włącznie z tymi proponowanymi przez lekarza. Niestety, żadna nie przynosiła rezultatów. Aż do czasu pojawienia się Snoran Plus. Już po miesiącu stosowania tego preparatu zauważyłem znaczną różnicę. Wreszcie moje noce są spokojne. ~ Grzegorz, 42 lata, Bielsko Biała

Nie sądziłem, że chrapanie można wyleczyć tabletkami. A jednak! Za sprawą Snoran Plus udało mi się pozbyć chrapania, co było efektem dwumiesięcznej terapii. Od około pół roku nie chrapię. Zdarzy mi się to tylko raz na jakiś czas. A uwierzcie – do tej pory chrapałem dosłownie non-stop. ~ Jan, 32 lata, Gdynia

To niesamowite, że tabletki na chrapanie mogą mieć taką moc. Udało mi się wyeliminować chrapanie poprzez odpowiednią suplementację, a konkretniej Snoran Plus. Stosuję od 30 dni, a praktycznie już udało mi się wyeliminować ten defekt. ~ Kacper, 33 lata, Stare Polanki

Snoran Plus? Jak najbardziej polecam. Generalnie, stosowałem go z rok temu. I po trzech miesiącach (kupiłem od razu duży zapas) udało mi się pozbyć chrapania. Świetna sprawa. Działa szybko i jest bezpieczny. – Michał, 22 lata, Zielona Góra

Pragniemy jednak przy tym zaznaczyć, że Snoran Plus to rozwiązanie przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób dorosłych. Co więcej – w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do skuteczności i działania preparatu, warto zasięgnąć opinii specjalisty.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén