myfitplanet.pl

Wszystko na temat fitnessu.

Nasiona babki płesznik: właściwości, zastosowanie. Czy wspomagają odchudzanie?

Babka płesznik (znana również jako pchlica, pchle nasienie, płesznic) to roślina, której naturalnym środowiskiem jest zachodni rejon Morza Środziemnego (inna nazwa: babka śródziemnomorska).

Niegdyś nasiona babki płesznik wykorzystywano w leczeniu: kaszlu, czerwonki oraz bólów reumatycznych. Dzisiaj zastosowanie tych nasion jest znacznie szersze.

Nasiona babki płesznik – właściwości, zastosowanie

Nasiona babki płesznik w momencie kontaktu z wodą tworzą tzw. Żel, który umożliwia przesunięcie mas zalegających w jelitach. Ta cecha ułatwia wypróżnianie i wspomaga leczenie zaparć.

Nasiona babki płesznik poprawiają florę bakteryjną w jelitach. Z powodzeniem można wykorzystywać je w celu normowania częstotliwości wydalania kału i leczeniu biegunki. Babkę płesznik zaleca się przyjmować także przy chorobie wrzodowej, zespole jelita drażliwego oraz hemoroidach. Łagodzi również świąd, ból oraz krwotoki.

Nasiona babki płesznik przyczyniają się do obniżenia „złego” cholesterolu i podwyższenia „dobrego”. Tym samym z powdzeniem mogą być wykorzystywane w profilaktyce układu krążenia. Ponadto, pozytywnie oddziałują na poziom cukru we krwi (obniżenie zawartości glukozy o około 10%).

Babka płesznik to także naturalny błonnik, który pozwoli ograniczyć wchłanianie tłuszczu i łaknienie, a także przyśpieszy metabolizm.

Babka płesznik – skutki uboczne

Nasiona babki płesznik wykazują właściwości pro-zdrowotne. Skutki uboczne występują niezwykle rzadko. W pierwszych dniach suplementacji mogą pojawić się wzdęcia.

Przeciwskazania do stosowania: stany skurczowe, niedrożność jelit, bóle brzucha. Preparaty zawierające nasiona babki płesznik nie powinny być przyjmowane wraz z innymi lekami (około 1h odstępu).

Alternatywa dla babki płesznik? Fibre Select.

Babka płesznik wykazuje niemal identyczne działania jak babka jajowata. Ta z kolei jest składnikiem rewolucyjnego preparatu na rynku błonników witalnych – Fibre Select.

Fibre Select to środek, który prócz nasion babki jajowatej zawiera:

  • mikronizowany błonnik jabłkowy
  • mikronizowany błonnik lniany
  • inulina i oligofruktoza z korzenia cykorii
  • guma guar

Fibre Select to preparat kompletny – doskonale sprawdza się jako suplement wspomagający pracę jelit, oczyszczający organizm z toksyn i poprawiający samopoczucie. Jest świetnym uzupełnieniem diety odchudzającej i oczyszczającej. Więcej informacji o tym preparacie znajdą Państwo na stronie producenta.

Jak działa Fibre Select?

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach naturalne metody w klasycznej, tradycyjnej formie zostają powoli wypierane przez skuteczne suplementy diety. Wynika to z faktu wygody stosowania, kompleksowego składu i ceny, która zdaje się być coraz atrakcyjniejsza.

Niewątpliwie, do grona wartych uwagi rozwiązań alternatywnych trzeba zaliczyć Fibre Select – błonnik witalny w proszku, który prócz babki płesznik zawiera inne składniki. Czy to oznacza, że działa inaczej?

Wpływ na organizm jest niemal identyczny. Oczywiście poszerzony jest o właściwości pozostałych składników, ale generalnie należy traktować ten suplement jako wspomagający detoksykację i odchudzanie organizmu, czyli podobnie jak nasiona babki płesznik.

Główna różnica pomiędzy Fibre Select, a babką płesznik polega na tym, iż – korzystając z wieloskładnikowych suplementów zwiększamy szansę na ich skuteczne wykorzystanie. Otóż, nie każdy składnik działa na wszystkich. Dla niektórych same nasiona babki płesznik nie przynoszą dostatecznych rezultatów. Suplementacja w postaci Fibre Select niejako rozwiązuje ten problem, gdyż za pomocą jednej dawki dostarczamy kilka składników – zwiększając szansę na efektywne wsparcie dla organizmu.

W praktyce oznacza to tyle, że jeśli babka płesznik dobrze działa na nasz organizm – stosowanie Fibre Select będzie co najmniej równie efektywne. Natomiast, jeśli ta forma detoksykacji okaże się nieefektywna, to mimo wszystko błonnik witalny Fibre Select może okazać się skuteczny.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2021 myfitplanet.pl

Theme by Anders Norén